K inspiraci a dobré náladě...

Všichni chtějí vaše dobro.

Nenechte si je vzít.

 

10 pravidel pro rodiče od psychologa Janusze Korczaka (1878-1942)

1. Nečekejte, že vaše dítě bude takové, jako vy, nebo takové, jak vy si přejete. Pomozte mu stát se nikoli vámi, ale sebou.

2. Nečekejte od dítěte odměnu za vše, co jste pro ně udělali. Dali jste mu život – jak se za to má odvděčit? Dá život někomu dalšímu, ten ještě dalšímu – a to je nezvratný zákon vděčnosti.

3. Nevylévejte si na dítěti své hořkosti, abyste na stáří nejedli hořký chléb. Protože co zasejete, to sklidíte.

4. Nehleďte na dětské starosti zvysoka. Každému se od života dostává podle jeho sil a buďte si jisti, že pro dítě není život o nic snazší, než pro vás. Možná, že ještě těžší, protože dítě nemá žádné zkušenosti.

5. Neponižujte děti!

6. Nezapomínejte, že nejdůležitější setkání člověka jsou jeho setkání s dětmi. Věnujte jim více pozornosti – nikdy nemůžeme vědět, koho v dítěti potkáváme.

7. Netrapte se, pokud pro své dítě nedokážete něco udělat. Pamatujte si: pro dítě dělá málo ten, kdo neudělá vše, co je možné.

8. Dítě není tyranem, který ovládne veškerý váš život, není to jen plod těla a krve. Je to drahocenný pohár, který vám život svěřil do ochrany, abyste v něm rozvíjeli tvůrčí plamen. Je to vysvobozená láska matky a otce, u nichž bude vyrůstat ne „naše“ nebo „jejich“ dítě, ale duše, která jim byla svěřena do ochrany.

9. Umějte milovat cizí děti. Nikdy nedělejte cizímu dítěti něco, co byste neudělali svému.

10. Milujte své dítě jakékoli. Netalentované, smolařské, dospělé. Když s dítětem rozmlouváte, radujte se, protože dítě je svátek, který je zatím s vámi.

 

Vtipy a optické klamy

 

 

Dokážete na obrázku nalézt hlavu koně? Možná stačí změnit pouze úhel pohledu...

 

Co vidíme, je naše volba...

 

Naleznete všechny sovy na obrázku?

www.boredpanda.com/camouflage-owl-photography/

 

Jak děti vnímají realitu, když se schovávají

www.cilichili.cz/blog/20-deti-ktere-umi-hrat-na-schovku-jako-opravdicky-mistri/?fb_action_ids=10153676317810570&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=[471432396300689]&action_type_map=[%22og.likes%22]&action_ref_map

 

Pokud vás zajímá, zda používáte více pravou nebo levou hemisféru, vyzkoušejte malý test na následujícím odkazu:

www.danielarau.sk/povedz-na-ktoru-stranu-vidis-otacat-sa-tuto-siluetu-ja-ti-poviem-ako-pracuje-tvoj-mozogTo je přitažlivé i pro mladou generaci –